Ladies Gaelic Football

Results page is proudly sponsored by

Adult League

Division 1

DATE TEAM TEAM REF
19th Mar Shelmalier A 9-8 0-7 Clonee A
Kilmore A 1-5 3-13 Adamstown
Crossabeg / Ballymurn A 1-9 2-4 Shelmalier B
29th Mar Adamstown 4-8 3-3 Crossabeg / Ballymurn A
Clonee A Received W/O Kilmore A
Shelmalier B 1-2 6-10 Shelmalier B
28th May Adamstown 4-10 5-9 Shelmalier B
Clonee A 2-10 4-10 Crossabeg / Ballymurn A
Kilmore A 0-7 5-12 Shelmalier A
15th Jun Shelmalier A 3-12 5-5 Adamstown
Crossabeg / Ballymurn A 2-5 3-11 Kilmore A
Shelmalier B 0-11 1-14 Clonee A
20th Jun Shelmalier A 10-12 2-4 Crossabeg / Ballymurn A
Kilmore A 3-21 1-2 Shelmalier B
Clonee A 1-15 1-9 Adamstown

Division 2

DATE TEAM TEAM REF
19th Mar Gusserane A 2-5 4-10 Kilanerin A
Clonard / Volunteers 2-3 4-12 St. Annes A
Clongeen 1-2 1-17 St. James
29th Mar St. Annes A 4-9 4-7 Clongeen
Kilanerin A 1-8 1-7 Clonard / Volunteers
St.James 8-11 1-2 Gusserane A
28th May St. Annes A 4-16 2-7 St. James
Kilanerin A 2-13 3-4 Clongeen
Clonard / Volunteers Received W/O Gusserane A
15th Jun Gusserane A 6-7 4-12 St. Annes A
Clongeen 1-8 4-7 Clonard / Volunteers
St. James 5-10 3-7 Kilanerin A
20th Jun Gusserane A 5-11 1-6 Clongeen
Clonard / Volunteers 2-4 1-17 St. James
Kilanerin A 2-6 11-4 St. Annes A

Division 3

DATE TEAM TEAM REF
19th Mar Horeswood 3-9 2-7 St. Martins
H.W.H. Bunclody 3-9 1-4 Ballygarrett
St. Fintans 1-2 9-12 Fethard
29th Mar Ballygarrett 1-4 2-6 St. Fintans
St. Martins Received W/O H.W.H. Bunclody
Fethard 2-10 1-6 Horeswood
28th May Ballygarrett 3-3 4-11 Fethard
St. Martins 2-12 2-5 St. Fintans
H.W.H. Bunclody 1-17 3-6 Horeswood
15th Jun Horeswood 6-11 5-7 Ballygarrett
St. Fintans Received W/O H.W.H. Bunclody
Fethard 6-16 2-6 St. Martins
20th Jun Horeswood 7-16 0-3 St. Fintans
H.W.H. Bunclody 2-16 4-8 Fethard
St. Martins 3-12 5-7 Ballygarrett

Division 4

DATE TEAM TEAM REF
19th Mar Naomh Eanna 1-8 4-11 Castletown
Ballyhogue 1-9 2-10 Clonee B
Baile Dubh Tire Bye
28th Mar Castletown 4-12 2-6 Baile Dubh Tire
Clonee B 2-8 2-5 Naomh Eanna
Ballyhogue Bye
29th May Naomh Eanna 3-6 0-5 Ballyhogue
Baile Dubh Tire 0-10 1-7 Clonee B
Castletown Bye
15th Jun Clonee B 4-15 3-8 Castletown
Ballyhogue 5-6 6-10 Baile Dubh Tire
Naomh Eanna Bye
20th Jun Baile Dubh Tire 3-12 1-11 Naomh Eanna
Castletown 4-4 6-5 Ballyhogue
Clonee B Bye

Division 5 North

DATE TEAM TEAM REF
19th Mar St. Brigids 2-6 0-2 Shamrocks
Starlights 1-8 5-6 Kilanerin B
28th Mar Starlights 2-11 2-5 Shamrocks
Kilanerin B 5-9 5-7 St. Brigids
29th May St. Brigids 7-11 6-11 Starlights
Shamrocks 2-8 3-6 Kilanerin B
14th Jun Shamrocks 0-6 2-9 St. Brigids
Kilanerin B 2-2 4-15 Starlights

Division 5 South

DATE TEAM TEAM REF
19th Mar St. Annes B 0-3 5-9 Gusserane B
Glynn / Barntown 2-1 2-14 Davidstown / Courtncuddy
Crossabeg / Ballymurn B Bye
28th Mar Gusserane B 3-10 5-3 Crossabeg / Ballymurn B
Davidstown / Courtnacuddy 2-11 0-1 St. Annes B
Glynn / Barntown Bye
29th May St. Annes B 4-7 5-8 Glynn / Barntown
Crossabeg / Ballymurn B 1-4 4-9 Davidstown / Courtnacuddy
Gusserane B Bye
14th Jun Davidstown / Courtnacuddy Received W/O Gusserane B
Glynn / Barntown 5-2 9-10 Crossabeg / Ballymurn B
St. Annes B Bye
21st Jun Crossabeg / Ballymurn B 2-7 1-8 St. Annes B
Gusserane B Received W/O Glynn / Barntown
Davidstown / Courtnasuddy Bye

Senior Championship

Group A

DATE TEAM TEAM REF
26th Apr Adamstown 0-1 2-13 Shelmalier A
Kilanerin A 6-1 3-13 Clonee A
23rd May Adamstown 0-9 2-7 Clonee A
Shelmalier A 2-21 2-2 Kilanerin A
4th Jul Clonee A Shelmalier A
Kilanerin A Adamstown

Group B

DATE TEAM TEAM REF
26th Apr Kilmore 2-14 8-3 Crossabeg / Ballymurn A
St. James 3-13 2-8 St. Annes A
23rd May Crossabeg / Ballymurn A 1-8 0-17 St. Annes A
Kilmore 2-8 6-13 St. James
4th July St. Annes A Kilmore
St. James Crossabeg / Ballymurn A

Intermediate

Championship

DATE TEAM TEAM REF
26th Apr Gusserane 3-7 3-14 Clonard / Volunteers
St. Martins 0-7 2-13 Clongeen
Shelmalier B Bye
30th Apr Clonard / Volunteers 6-7 0-10 Shelmalier B
Clongeen 4-10 2-6 Gusserane A
St. Martins Bye
9th May Gusserane A 3-11 2-10 St. Martins
Shelmalier B 1-6 0-7 Clongeen
Clonard / Volunteers Bye
24th May Clonard / Volunteers 2-7 2-10 Clongeen
St. Martins 0-12 2-5 Shelmalier B
Gusserane A Bye
5th Jul Shelmalier B Gusserane A
Clonard / Volunteers St. Martins
Clongeen Bye


Junior Championships

Junior A North

DATE TEAM TEAM REF
26th Apr Ballygarrett 3-3 0-9 H.W.H. Bunclody
Castletown A 11-13 1-5 Naomh Eanna
Baile Dubh Tire Bye
30th Apr H.W.H. Bunclody 3-10 0-5 Baile Dubh Tire
Castletown A 4-9 0-3 Ballygarrett
Naomh Eanna Bye
9th May Ballygarrett 2-9 1-8 Naomh Eanna
Baile Dubh Tire Castletown A
H.W.H. Bunclody Bye
23rd May Castletown A Received W/O H.W.H. Bunclody
Naomh Eanna 4-7 3-8 Baile Dubh Tire
Ballygarrett Bye
4th Jul Baile Dubh Tire Ballygarrett
H.W.H. Bunclody Naomh Eanna
Castletown A Bye

Junior A South

DATE TEAM TEAM REF
26th Apr Ballyhogue 0-3 2-16 Fethard
Taghmon /Camross 1-10 0-9 Bannow / Ballymitty
St. Fintans 0-1 4-15 Horeswood
30th Apr Bannow / Ballymitty 5-10 0-4 St. Fintans
Fethard 4-12 4-2 Taghmon / Camross
Horeswood 4-11 4-6  Ballyhogue
9th May Bannow / Ballymitty 4-6 0-9 Horeswood
Fethard Received W/O St. Fintans
Taghmon / Camross 1-9 2-7 Ballyhogue
23rd May Ballyhogue 3-8 5-7 Bannow / Ballymitty
St. Fintans 2-16 5-11 Taghmon / Camross
Horeswood 2-10 6-13 Fethard
4th Jul Ballyhogue St. Fintans
Taghmon / Camross Horeswood
Fethard Bannow / Ballymitty

Junior B North

DATE TEAM TEAM REF
27th Apr St. Brigids 2-6 2-8 Clonee B
Castletown B 5-5 2-5 Shamrocks
Starlights Received W/O Kilanerin B
30th Apr Shamrocks 0-8 5-14 Starlights
Castletown B 0-4 3-18 St. Brigids
Clonee B 4-25 0-4 Kilanerin B
10th May Kilanerin B 1-0 1-15 Shamrocks
St. Brigids 2-9 0-6 Starlights
Castletown B Received W/O Clonee B
24th May Clonee B 2-6 3-2 Shamrocks
Starlights Received W/O Castletown B
St. Brigids 5-27 1-6 Kilanerin B
4th Jul Clonee B Starlights
Kilanerin B Castletown B
Shamrocks St. Brigids

Junior B South

DATE TEAM TEAM REF
27th Apr Crossabeg / Ballymurn B 1-9 3-5 Glynn / Barntown
Gusserane B 3-5 4-10 St. Annes B
Davidstown / Courtnacuddy 2-8 1-6 Rathgarogue / Cushinstown
30th Apr Gusserane B 0-2 1-4 Davidstown / Courtnacuddy
St. Annes B 4-6 1-2 Crossabeg / Ballymurn B
Rathgarogue / Cushinstown 2-3 5-10 Glynn / Barntown
10th May Gusserane B 8-13 0-3 Rathgarogue / Cushinstown
Davidstown / Courtnacuddy 1-12 2-3 Crossabeg / Ballymurn B
Glynn / Barntown 1-2 3-11 St. Annes B
24th May Glynn / Barntown Received W/O Gusserane B
St. Annes B 0-5 8-17 Davidstown / Courtnacuddy
Rathgarogue / Cushinstown Received W/O Crossabeg / Ballymurn B
4th Jul Davidstown / Courtnacuddy Glynn / Barntown
 St. Annes B Rathgarogue / Cushinstown
Crossabeg / Ballymurn B Gusserane B

Minor

Division 1 North

DATE TEAM TEAM REF
6th Apr Shelmalier 3-8 1-6 Castletown
Clonard / Volunteers 2-5 3-5 H.W.H. Bunclody
11th Apr Clonard / Volunteers 1-6 6-16 Castletown
H.W.H. Bunclody 2-8 5-10 Shelmalier
26th Apr Shelmalier Clonard / Volunteers
Castletown H.W.H. Bunclody

Division 1 South

DATE TEAM TEAM REF
6th Apr Kilmore Received W/O St. Martins
Gusserane 8-11 1-5 St. James
11th Apr Gusserane 7-5 2-5 St. Martins
St. James Kilmore
26th Apr Kilmore Gusserane
St. Martins St. James

Division 2 North

DATE TEAM TEAM REF
6th Apr Ballygarrett 1-5 5-10 Clonee
Starlights 4-9 0-5 Ballyhogue
11th Apr Starlights 2-10 1-7 Ballygarrett
Ballyhogue 1-1 1-10 Clonee
26th Jun Clonee Starlights
Ballygarrett Ballyhogue

Division 2 South

DATE TEAM TEAM REF
6th Apr Crossabeg / Ballymurn 7-9 1-5 Fethard
Taghmon / Camross 5-15 0-3 St. Annes
11th Apr Taghmon / Camross 5-10 4-7 Fethard
St. Annes Received W/O Crossabeg / Ballymurn
26th Jun Crossabeg / Ballymurn Taghmon / Camross
Fethard St. Annes

Division 3 North

DATE TEAM TEAM REF
6th Apr Glynn / Barntown 2-2 9-7 St. Brigids
Slaney Gaels Bye
11th Apr St. Brigids 9-6 1-5 Slaney Gaels
Glynn / Barntown Bye
1st May Slaney Gaels 3-3 6-12 Glynn / Barntown
St. Brigids Bye

Division 3 South

DATE TEAM TEAM REF
6th Apr St. Fintans 3-8 5-4 Bannow / Ballymitty
Adamstown Bye
11th Apr Bannow / Ballymitty 2-3 11-8 Adamstown
St. Fintans Bye
1st May Adamstown Received W/O St. Fintans
Bannow / Ballymitty Bye

Division 4

DATE TEAM TEAM REF
6th Apr Naomh Eanna 5-8 0-0 Rathgarogue / Cushinstown
Kilanerin 0-1 5-10 Davidstown / Courtnacuddy
11th Apr Rathgarogue / Cushinstown Kilanerin
Davidstown / Courtnacuddy 2-9 0-2 Naomh Eanna
6th Jul Naomh Eanna Kilanerin
Rathgarogue / Cushintstown Davidstown / Courtnacuddy


U-16

Division 1

DATE TEAM TEAM REF
31st Mar Kilmore 5-10 1-0 Clonard John Diskin
St. Martins 9-2 4-2 Shelmalier Philip Murphy
Crossabeg / Ballymurn 1-5 1-6 Taghmon / Camross Dickie Murphy
Volunteers Bye
14th Apr Taghmon / Camross 5-13 1-3 Volunteers Ray McDonald
Shelmalier 4-11 1-4 Crossabeg / Ballymurn James Flood
Clonard 0-4 3-6 St. Martins Niall McDonald
Kilmore Bye
28th Apr St. Martins P P Kilmore
Crossabeg / Ballymurn 4-6 2-1 Clonard Sean Whelan
Volunteers P P Shelmalier
Taghmon / Camross Bye
11th May Shelmalier 2-5 3-12 Taghmon / Camross James Flood
Clonard 3-5 1-7 Volunteers James Flood
Kilmore 2-7 3-1 Crossabeg / Ballymurn Barry Redmond
St. Martins Bye
23rd Jun Crossabeg /Ballymurn 1-2 4-13 St. Martins Phillip Murphy
Volunteers 0-1 15-12 Kilmore Sean Kavanagh
Taghmon / Camross Clonard
Shelmalier Bye
20th Jul Clonard Shelmalier
Kilmore Taghmon / Camross
St. Martins Volunteers
Crossabeg / Ballymurn Bye
3rd Aug Volunteers Crossabeg / Ballymurn
Taghmon / Camross St. Martins
Shelmalier Kilmore
Clonard Bye

Division 2 North

DATE TEAM TEAM REF
31st Mar H.W.H. Bunclody 5-9 3-6 Clonee Aidan O Brien
Starlights 6-4 4-5 Castletown Ian Plunkett
Ballyhogue Bye
14th Apr Clonee 6-9 0-0 Ballyhogue Eddie O Sullivan
Castletown 0-8 3-11 H.W.H. Bunclody Eddie O Sullivan
Starlights Bye
28th Apr H.W.H. Bunclody 2-17 1-4 Starlights Aidan O Brien
Ballyhogue 1-2 11-7 Castletown Aidan O Brien
Clonee Bye
11th May Castletown 3-5 2-4 Clonee Eddie O Sullivan
Starlights 8-8 1-4 Ballyhogue Dickie Murphy
H.W.H. Bunclody Bye
23rd Jun Ballyhogue Received W/O H.W.H. Bunclody
Clonee  5-14 6-9 Starlights Eddie O Sullivan
Castletown Bye

Division 2 South

DATE TEAM TEAM REF
31st Mar Gusserane 3-4 2-12 Horeswood Ray McDonald
St. James 6-8 6-7 St. Annes Noel Whelan
Adamstown Bye
14th Apr Horeswood 4-13 3-7 Adamstown Eric Molloy
St. Annes 4-4 4-8 Gusserane Fintan Whyte
St. James Bye
28th Apr Gusserane  P P St. James
Adamstown 6-3 6-4 St. Annes Lar Doyle
Horeswood Bye
11th May St. Annes 7-12 9-7 Horeswood John Diskin
St. James 0-3 8-7 Adamstown Jack Stafford
Gusserane Bye
23rd Jun Adamstown Gusserane
Horeswood St. James
St. Annes Bye

Division 3 North

DATE TEAM TEAM REF
31st Mar Ballygarrett 2-4 2-7 Baile Dubh Tire Catherine Boggan
Naomh Eanna 3-4 1-9 St. Brigids Dennis Fitzpatrick
Glynn / Barntown Bye
14th Apr Baile Dubh Tire 4-12 1-2 Glynn / Barntown Catherine Boggan
St. Brigids 5-9 1-2 Ballygarrett Damien Donovan
Naomh Eanna Bye
28th Apr Ballygarrett 2-2 3-8 Naomh Eanna Dennis Fitzpatrick
Glynn / Barntown 2-0 6-8 St. Brigids Mick Lannigan
Baile Dubh Tire Bye
11th May St. Brigids 3-8 3-4 Baile Dubh Tire Francis Neville
Naomh Eanna 5-11 2-2 Glynn / Barntown Catherine Boggan
Ballygarrett Bye
23rd Jun Glynn / Barntown 6-4 6-6 Ballygarrett Mick Lanigan
Baile Dubh Tire Naomh Eanna
St. Brigids Bye

Division 3 South

DATE TEAM TEAM REF
31st Mar Bannow / Ballymitty 5-6 3-4 Slaney Gaels Derek Egan
Fethard 2-4 4-22 St. Fintans Eric Molloy
14th Apr Fethard 3-6 4-10 Slaney Gaels John Diskin
St. Fintans 3-17 2-5 Bannow / Ballymitty Francis Neville
28th Apr Bannow / Ballymitty 5-9 4-7 Fethard Jack Stafford
Slaney Gaels 1-5 0-2 St. Fintans Damien Donovan
11th May Slaney Gaels 2-14 7-12 Bannow / Ballymitty Damien Donovan
St. Fintans 1-14 0-3 Fethard Mick Lannigan
23rd Jun Slaney Gaels Fethard
Bannow / Ballymitty St. Fintans
20th Jul Fethard Bannow / Ballymitty
St. Fintans Slaney Gaels

Division 4

DATE TEAM TEAM REF
31st Mar Kilanerin Received W/O Rathgarogue / Cushinstown
Davidstown / Courtnacuddy 2-16 0-2 Shamrocks Seamus Whelan
28th Apr Davidstown / Courtnacuddy Received W/O Rathgarogue / Cushinstown
Shamrocks 2-3 1-5 Kilanerin  Ian Plunkett
11th May Kilanerin 1-2 2-13 Davidstown / Courtnacuddy Paidraig Byrne
Rathgarogue / Cushinstown 13-14 0-3 Shamrocks Anthony Tobin
23rd Jun Rathgarogue / Cushinstown 3-4 3-9 Kilanerin Anthony Tobin
Shamrocks Davidstown / Courtnacuddy
20th Jul Rathgarogue / Cushinstown Davidstown / Courtnacuddy
Kilanerin Shamrocks
3rd Aug Davidstown / Courtnacuddy Kilanerin
Shamrocks Rathgarogue / Cushinstown


U-14

Division 1

DATE TEAM TEAM REF
29th Mar Horeswood 10-10 2-1 Kilmore  Eric Molloy
Crossabeg / Ballymurn 2-7 2-0 St. Annes
St. Martins 3-6 4-4 Shelmaliers  Damien Donovan
H.W.H. Bunclody Bye
25th Apr Shelmaliers 1-0 4-8 H.W.H. Bunclody  Barry Redmond
St. Annes 2-3 2-4 St. Martins  Fintan Whyte
Kilmore 5-3 6-15 Crossabeg / Ballymurn  Francis Neville
Horeswood Bye
24th May Crossabeg / Ballymurn 4-4 4-15 Horeswood  Lar Doyle
St. Martins 2-8 2-5 Kilmore  Phillip Murphy
H.W.H. Bunclody 5-8 1-3 St. Annes  Aidan O’Brien
Shelmalier Bye
9th Jun St. Annes 2-3 7-5 Shelmaliers  John Diskin
Kilmore 1-3 3-6 H.W.H. Bunclody  Philip Murphy
Horeswood 9-14 3-4 St. Martins  Eric Molloy
Crossabeg / Ballymurn Bye
20th Jun St. Martins 3-3 4-4 Crossabeg / Ballymurn  Damien Donovan
H.W.H. Bunclody 2-10 5-9 Horeswood  Eamon Bradley
Shelmalier Kilmore
St. Annes Bye
4th Jul Kilmore St. Annes
Horeswood Shelmalier
Crossabeg / Ballymurn H.W.H. Bunclody
St. Martins Bye
22nd Jul H.W.H. Bunclody St. Martins
Shelmalier Crossabeg / Ballymurn
St. Annes Horeswood
Kilmore Bye

Division 2

DATE TEAM TEAM REF
29th Mar Clonard 0-0 10-14 St. James  Sean Whelan
Gusserane 2-4 2-11 Glynn / Barntown A  Lar Doyle
Bannow / Ballymitty 2-0 7-11 Clonee  Sean O’Neill
Adamstown Bye
25th Apr Clonee 8-9 3-1 Adamstown  John Bermingham
Glynn / Barntown A 7-7 1-4 Bannow / Ballymitty  Damien Donovan
St. James 8-9 7-2 Gusserane  Noel Whelan
Clonard Bye
24th May Gusserane 8-9 0-4 Clonard  Lar Doyle
Bannow / Ballymitty 2-6 4-10 St. James  Derek Egan
Adamstown Glynn / Barntown A  Postponed
Clonee Bye
9th Jun Glynn / Barntown A 10-4 3-6 Clonee  Stephen Burke
St. James 10-8 5-6 Adamstown  Jack Stafford
Clonard 2-4 4-12 Bannow / Ballymitty  Jim Flood
Gusserane Bye
20th Jun Bannow / Ballymitty 4-1 3-6 Gusserane  Jack Stafford
Adamstown Clonard  Scheduled 28/06
Clonee 11-7 6-1 St. James  Padraig Kennedy
Glynn / Barntown Bye
4th Jul St. James Glynn / Barntown
Clonard Clonee
Gusserane Adamstown
Bannow / Ballymitty Bye
22nd Jul Adamstown Bannow / Ballymitty
Clonee Gusserane
Glynn / Barntown Clonard
St. James Bye

Division 3 North

DATE TEAM TEAM REF
29th Mar Ballygarrett 3-4 5-8 Naomh Eanna  Dennis Fitzpatrick
Castletown 6-4 4-8 Starlights  Eddie O’Sullivan
Kilanerin 0-2 7-15 Baile Dubh Tire  Paul Butler
25th Apr Starlights 3-5 6-6 Kilanerin  Aidan O’Brien
Naomh Eanna 0-1 2-7 Castletown  Dennis Fitzpatrick
Baile Dubh Tire Ballygarrett
24th May Starlights 1-0 2-9 Baile Dubh Tire  Seamus Whelan
Naomh Eanna 2-6 5-10 Kilanerin  Catherine Boggan
Castletown 15-11 2-4 Ballygarrett  Eddie O’Sullivan
20th Jun Ballygarrett Received W/O Starlights
Kilanerin 3-3 4-7 Castletown  Paul Browne
Baile Dubh Tire Received W/O Naomh Eanna
4th Jul Ballygarrett Kilanerin
Castletown Baile Dubh Tire
Naomh Eanna Starlights

Division 3 South

DATE TEAM TEAM REF
29th Mar St. Fintans 1-1 5-5 St. Brigids Damien Donovan
Taghmon / Camross 1-1 9-10 Ballyhogue Sean O’Neill
Volunteers 4-3 4-6 Davidstown / Courtnacuddy Aidan O’Brien
25th Apr Ballyhogue 3-14 2-4 Volunteers Ray McDonald
St. Brigids 8-14 0-1 Taghmon / Camross Damien Donovan
Davidstown / Courtnacuddy 2-11 0-4 St. Fintans Ian Plunkett
24th May Ballyhogue 1-1 2-5 Davidstown / Courtnacuddy Dickie Murphy
St. Brigids 7-7 1-5 Volunteers Francis Neville
Taghmon / Camross 1-1 2-13 St. Fintans Fintan Whyte
20th Jun St. Fintans 3-8 5-2 Ballyhogue Damien Donovan
Volunteers Taghmon / Camross Scheduled 27/06
Davidstown / Courtnacuddy St. Brigids Scheduled 27/06
4th Jul St. Fintans Volunteers
Taghmon / Camross Davidstown / Courtnacuddy
St. Brigids Ballyhogue

Division 4

DATE TEAM TEAM REF
29th Mar Slaney Gaels Received W/O Shamrocks
Rathgarogue / Cushinstown 5-4 0-3 Glynn / Barntown B  Damien Donovan
Clongeen Bye
25th Apr Glynn / Barntown B Received W/O Clongeen
Shamrocks 3-2 9-7 Rathgarogue / Cushinstown Catherine Boggan
Slaney Gaels Bye
24th May Shamrocks 6-16 1-1 Clongeen Ian Plunkett
Rathgarogue / Cushinstown 4-8 1-2 Slaney Gaels Eric Molloy
Glynn / Barntown B Bye
20th Jun Slaney Gaels 2-3 1-4 Glynn / Barntown B Damien Donovan
Clongeen 0-1 4-8 Rathgarogue / Cushinstown Derek Egan
Shamrocks Bye
22nd Jul Clongeen Slaney Gaels
Glynn / Barntown B Shamrocks
Rathgarogue / Cushinstown Bye


U-12

Division 1

DATE TEAM TEAM REF
29th Apr Clonee Shelmalier
St. Martins Kilmore
12th May St. Martins Shelmalier
Kilmore Clonee
7th Jun Clonee St. Martins
Shelmalier Kilmore
23rd Jun Shelmalier Clonee
Kilmore St. Martins
19th Jul Shelmalier St.Martins
Clonee Kilmore
1st Aug St. Martins Clonee
Kilmore Shelmalier

Division 2 North

DATE TEAM TEAM REF
11th Apr St. Brigids Ballyhogue
Ballygarrett H.W.H. Bunclody
Kilanerin Bye
29th Apr Ballyhogue Kilanerin
H.W.H. Bunclody St. Brigids
Ballygarrett Bye
12th May St. Brigids Ballygarrett
Kilanerin H.W.H. Bunclody
Ballyhogue Bye
7th Jun H.W.H. Bunclody Ballyhogue
Ballygarrett Kilanerin
St. Brigids Bye
23rd Jun Kilanerin St. Brigids
Ballyhogue Ballygarrett
H.W.H. Bunclody Bye

Division 2 South

DATE TEAM TEAM REF
11th Apr Clonard Gusserane
Glynn / Barntown A St. Annes
St. James Horeswood
29th Apr St. Annes St. James
Gusserane Glynn / Barntown A
Horeswood Clonard
12th May St. Annes Horeswood
Gusserane St. James
Glynn / Barntown A Clonard
7th Jun Clonard St. Annes
St. James Glynn / Barntown A
Horeswood Gusserane
23rd Jun Clonard St. James
Glynn / Barntown A Horeswood
Gusserane St. Annes

Division 3 North

DATE TEAM TEAM REF
11th Apr Starlights 7-3 2-1 Volunteers Ian Plunkett
Castletown 5-8 3-5 Naomh Eanna Eddie O’Sullivan
Crossabeg / Ballymurn Bye
29th Apr Volunteers 2-0 12-4 Crossabeg / Ballymurn John Denton
Naomh Eanna 3-1 3-0 Starlights Denis Fitzpatrick
Castletown Bye
12th May Starlights 2-8 0-5 Castletown Ian Plunkett
Crossabeg / Ballymurn 3-6 4-7 Naomh Eanna John Denton
Volunteers Bye
7th June Naomh Eanna 6-8 0-5 Volunteers Pee Owley
Castletown 1-0 8-6 Crossabeg / Ballymurn Paddy Bradley
Starlights Bye
23rd June Crossabeg / Ballymurn 3-6 2-9 Starlights John Denton
Volunteers 1-2 2-9 Castletown Barry Redmond
Naomh Eanna Bye

Division 3 South

DATE TEAM TEAM REF
11th Apr Bannow / Ballymitty 1-1 1-5 Taghmon / Camross Eric Molloy
Adamstown 8-8 0-1 St. Fintans Fintan Whyte
Fethard Bye
29th Apr Taghmon / Camross 5-6 1-3 Fethard Aishling Kavanagh
St. Fintans 1-11 4-6 Bannow / Ballymitty Kevin Kehoe
Adamstown Bye
12th May Bannow / Ballymitty 0-5 1-3 Adamstown Eric Molloy
Fethard 2-1 1-7 St. Fintans Fintan Whyte
Taghmon / Camross Bye
7th June St. Fintans 6-1 5-4 Taghmon / Camross Mick Lonigan
Adamstown 5-9 1-1 Fethard Derek Egan
Bannow / Ballymitty Bye

Division 4

DATE TEAM TEAM REF
11th Apr Davidstown / Courtnacuddy 2-2 2-5 Shamrocks Seamus Whelan
Slaney Gaels Received W/O Rathgarogue / Cushinstown
Baile Dubh Tire 4-4 2-1 Glynn / Barntown B Catherine Boggan
Clongeen Bye
29th Apr Glynn / Barntown B 1-5 0-5 Clongeen Billy Dodd
Rathgarogue / Cushinstown 9-3 5-4 Baile Dubh Tire John Tobin
Shamrocks 3-6 2-4 Slaney Gaels Ian Plunkett
Davidstown / Courtnacuddy Bye
12th May Slaney Gaels 0-2 3-2 Davidstown / Courtnacuddy Budda Murphy
Baile Dubh Tire 3-6 1-4 Shamrocks Seamus Whelan
Clongeen 0-3 2-5 Rathgarogue / Cushinstown Ray McDonald
Glynn / Barntown B Bye
7th Jun Rathgarogue / Cushinstown 5-5 2-1 Glynn / Barntown B Anthony Tobin
Shamrocks 6-10 6-5 Clongeen Ian Plunkett
Davidstown / Courtnacuddy 1-6 5-4 Baile Dubh Tire Seamus Whelan
Slaney Gaels Bye
23rd Jun Baile Dubh Tire 2-4 1-5 Slaney Gaels Catherine Boggan
Clongeen 0-5 2-1 Davidstown / Courtnacuddy Derek Egan
Glynn / Barntown B 3-7 4-4 Shamrocks Damien Donovan
Rathgarogue / Cushinstown Bye
26th Jun Shamrocks 3-10 6-12 Rathgarogue / Cushinstown Catherine Boggan
Davidstown / Courtnacuddy Glynn / Barntown B Postponed
Slaney Gaels Clongeen
Baile Dubh Tire Bye
19th Jul Clongeen Baile Dubh Tire
Glynn / Barntown B Slaney Gaels
Rathgarogue / Cushinstown Davidstown / Courtnacuddy
Shamrocks Bye